| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 23/24
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Starší dorostenky
Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35725 (35725 hl.)
časová osa gólů
3215 (3215 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3777 (3777 hl.)
fotky
5648 (5648 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3178 (3178 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3111 (3111 hl.)

Celkem hlasovalo: 54654


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


17.09.2023 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí (muži)
Vydáno dne 18. 09. 2023 (199 přečtení)

17.09.2023 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí (muži) 20230917 muži vs. Sokol Velké Meziříčí - foto TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí 32:27 (17:16)


2. liga začala

     V neděli 17.9.2023 jsme odehráli první ligový soutěžní zápas v nové multifunkční hale. Přivítali jsme celek Velkého Meziříčí, který vloni skončil v tabulce až za námi, avšak jejich starší dorost letos hraje nejvyšší soutěž – I.ligu, takže muži posíleni o tyto borce nebudou letos pro nikoho vůbec lehkým soupeřem. Avšak díky termínové kolizi zápasu jejich dorostu se zápasem mužů dnes dojeli do Újezda v té nejsilnější sestavě, tedy bez dorostenců, avšak slabým soupeřem nebyli ani tak.

     K zápasu proti Meziříčí nastupujeme bez těchto 7 borců, které lze počítat do topové ideální sestavy počítající 12 hráčů do pole – Kachlík, Zourek, Flajšinger, Pešák, Dostalík, Víška, Ritter (brankář). Chybí nám tedy 1/2 z ideální sestavy, ale to opět při neuvěřitelné šířce a kvalitě našeho kádru není vůbec podstatné. Čtveřice dorosteneckých vlčáků z SKKP Brno chybí opět kvůli termínové kolizi jejich prvoligového zápasu v Plzni. Kachlík, který v sobotu exceloval v Extralize za Maloměřice, kdy vsítil 10 branek a byl mužem zápasu, se potýká s lehkým zraněním, Víšku na neurčito vyřadilo zranění kolene a Zourka čekaly i v neděli pracovní povinnosti. Při absenci levých křídel se proto v sestavě objevil i Honza Pokorný, který je hráčem širšího kádru. Na straně druhé jsme měli k dispozici oproti pohárovému zápasu proti Sokolnicím Krošíka a novou akvizici Tejzra a oba patřili dnes k rozdílovým hráčům.

     Z naší sestavy bylo jasné, že dnes to z naší strany nebude o herní rychlosti, ale spíše o pomalejším přechodu do útoku, důsledné obraně a gólové hody se také čekat nedaly. O rychlých trhácích našich křídel se nám dnes opravdu mohlo jen zdát, i když 7 branek Hladíka patřilo k lahůdkovým momentům celého zápasu. Maroš na pravém křídle předvedl famózní střelecký výkon, o kterém se brankáři hostů bude asi ještě dlouho zdát. Tolik střel okolo brankářovy hlavy a z tak těžkých úhlů, to umí jen Maroš, tedy když se zrovna potká s formou, na což dnes došlo vrchovatě 😊. Avšak nebylo to Marošových 7 branek, ale Krošíkových branek 13, které nás dovedly ke dvěma bodům. Ondra po dlouhé sérii nevýrazných výkonů v našem dresu dnes předvedl střeleckou kanonádu hodnou extraligové spojky, kdy těžil jak ze svých individuálních schopností ve hře jeden na jednoho, tak i ze spolupráce s ostatními spojkami a pivotem. Moc dobře se na to dívalo, jen více takových výkonů!

     Při absenci klasických střeďáků (Kachlík, Flajša, Pešák) se na střední rozehrávce průběžně točili Lattenberg, Krošík a Tejzr. Vezmeme – li v úvahu, že na tomto postu dokáže záhrát i Horký, tak zde máme neuvěřitelnou a opravdu vyjímečnou paletu možností. Na Radimovi Tejzrovi bylo vidět, že často zabíhal z pozice spojky právě do druhého pivota (je totiž originál pivot), ale při jeho zkušenostech a herním přehledu bylo nutné, aby dnes hrál na spojce. Jeho velký herní přehled a profesorské řešení různých situací, bylo dnes asi jedním ze základních kamenů k celkovému vítězství a uklidnění naší hry. Takový ostřílený hráč, který působí na ostatní spoluhráče na hřišti svou přirozenou autoritou, je možná právě jedním z těch elementů, které nám vloni ještě chyběly. To není nic proti nikomu z našich mladíků, ti si jen musí ještě nějaký ten rok házené odehrát a vyrostou z nich stejné velké osobnosti, neboť VŠICHNI k tomu všechny předpoklady dnes mají, jen jim ještě chybí právě těch pár roků zkušeností... Výborně zahrál ve hře dopředu i Honza Lattenberg – 4 branky. Jura Staňa v bráně zejména v poslení čtvrthodině pochytal spoustu vyložených šancí a vzal tak nesmírně houževnatému Meziříčí veškerou šanci na zdramatizování koncovky zápasu. Gradující výkon našeho gólmana, stejně tak jako gradující výkon celého mančaftu, byl určitě tím dalším faktorem, který nás dovedl ke konečnému výsledku.

     První a důležitý krok na dlouhé cestě II. ligou máme úspěšně za sebou. V hledišti přihlíželo zápasu lehce přes 100 diváků, kteří odcházeli převážně spokojeni a už nyní se můžou těšit na příští víkend 24.9. v 15:00, kdy k nám zavítá celek HBC Olomouc 1966. Vzhledem k termínům zápasů dorostu SKKP Brno a extraligovým Maloměřicím, které nejsou v kolizi s nedělí, se můžeme teoreticky těšit na téměř kompletní ideální sestavu...

     V době vzniku tohoto článku ještě stále není nalosováno 3. kolo Českého poháru, takže stále nevíme, jakého zvučného soupeře dostaneme. Pořád platí, že to může být někdo z I.ligy, ale i z Extraligy, takže se nechme překvapit a těšme se na další velký svátek naší házené!Svazové přehledy20230917 muži vs. Sokol Velké Meziříčí - přehledFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor