25.2.2024 TJ Sokol Újezd u Brna - Tatran Litovel junioři

Újezd u Brna – Tatran Litovel junioři 45:31 (23:17)

20240225 Litovel přehled (muži)

Komentář

Po třech výsledkově nepodařených venkovních zápasech v řadě se konečně házená vrátila do naší nové haly, ve které držíme v mužích ligovou neporazitelnost a dovolím si tvrdit, že ještě dlouho držet budeme. Doma je prostě doma, před plnými tribunami mají hráči extra motivaci, jak nám dnes ukázal "životním" výkonem v mužích Atom, ale třeba i dorostenci z SKKP Šimon a Honza, kteří neváhali dozazit narychlo z Ostravy ze zápasu za dorost a stihli se zapojit do hry ještě v průběhu první půlky. Anebo účast Davida Víšky, který má dočasně přerušenou hráčskou kariéru, a který vyslyšel žádost o pomoc oslabeného mančaftu a do zápasu také nastoupil a i přes několikaměsíční herní pauzu byl na hřišti docela vidět.

V úvodu se ještě musím "omluvit" Luďovi Kubátovi, který "musel" reportérsky pokrýt poslední 3 venkovní zápasy v Kostelci, Olomouci a Meziříčí. Těchto zápasů jsem se z různých důvodů neúčastnil, a tak děkuji za převzetí reportérské štafety. Napsat článek k zápasu, který jsem na vlastní oči neviděl by sice po těch letech psaní bylo teoreticky možné, ale přecejenom by to byl malý podvod 😊. Psát o prohrách není vůbec veselé, zato vystřihnout "oslavnou ódu" na demolici Litovle, kterou jsme měl možnost vidět, to si už Luďo nemůžu nechat ujít 😊.

Litovel. Vůbec to není lehký soupeř, jak tabulka a výsledky Litovle napovídají. Pod vlivem ztráty první pozice v tabulce, se dvěma prohrami za sebou a oslabeni o některé hráče (Flajšinger, Tejzr, Zourek, Jankovič, Hladík) nastupujeme k zápasu s mnoha otazníky a v těžko odhadnutelném rozpoložení. Stačí však odehrát 8 minut první půle a na scoreboardu svítí 9:3 pro domácí, přičemž Atom má 7 přesných zásahů. Naprostá demolice hostů a dominantní Atom, jak jsme ho znávali ještě z mladších žáků. Pan Kachlík prostě baví házenkářský svět, tedy když mu to zrovna sedne. Až mi bylo Litovelských líto, co všechno jim jeden náš hráč dokázal za 8 minut rozbít. Jestli do Újezda přijeli s nějakou taktikou, tak za 8 minut bylo s prominutím vymalováno. Kruté pro hosty, ale balzám na lehce bolavou duši újezdského fanouška. Logický tajm hostů v 8. minutě odstartoval bouřlivý výbuch radosti v našich ochozech a já jsem byl v té chvíli přesvědčen, že dosavadní rekord Robase Halíčka (20 branek v domácím zápasu proti Prosťějovu v minulé sezóně) dnes vezme za své. Snad osud tomu chtěl, že nakonec se Atom zastavil "pouze" na 19 brankách, když ten 20 gól, který ještě stihl vsítit, mu rozhodčí nakonec neuznali. Tady jsme dnes mohli vidět dobře přes 25 branek od jednoho hráče a nikdo by se ničemu nedivil... Kromě Atoma však i ostatní odvedli kvalitní práci o čemž svědčí třeba i fakt, že všichni hráči (tedy kromě 3 brankářů), kteří vyběhli na palubovku, vsítili alespoň jednu branku. Do zápasu za Újezd po několika letech zasáhl i brankář Tomáš Staňa, který odchytal několik minut.

I když jsme hostům dovolili stáhnout skóre na zordíl 2 branek 13:11 v 19. minutě, tak šlo pouze o epizodní záležitost. Konečná výhra o 14 branek je více než výmluvná a nějak detailněji rozebírat naši úspěšnou hru nemá moc význam. Pod taktovkou Atoma se prostě dařilo téměř vše a téměř všem, prostě téměř házenkářská nirvána 😊.

Co tedy můžeme po 3. kole jarní části konstatovat? No předně jsme přišli o vedení v tabulce a náš osud už nemáme ve vlastních rukou. Na první HBC Olomouc ztrácíme jeden bod a ve zbývajících zápasech už musíme být stoprocentní a zároveň doufat v nějaké zakopnutí Olomouckých.

21.04.2024 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol II Prostějov (muži)