SK KuřimTJ Sokol Újezd u Brna

32:35 (13:16)
Luděk Kubát | | Mladší dorostenci

11.2.2024 SK Kuřim - TJ Sokol Újezd u Brna

O mladším dorostu moc článků nemáme, ale kvůli jejich výkonům je to určitě škoda. Pro tento zápas použiji článek ze stránek našeho soupeře SK Kuřim.

Někdy neuškodí podívat se vlastní výkon cizíma očima.

Stadion: SK Kuřím

Komentář

Ohlasy

SK Kuřim:

Mladší dorostenci s Újezdem po tuhém boji těsně prohráli

SK Kuřim - TJ Sokol Újezd u Brna 32:35 (13:16)

Náš tým se na utkání s rivalem z Újezda těšil a chtěli jsme oplatit soupeři smolnou prohru z podzimu.  Do začátku utkání jsme vstoupili lépe. Hráli jsme hru do křídel  a ta se prosazovala. Újezd nám ale nic nedaroval a strhla se nevídaná bitva. Útoky se valily z jedné strany na druhou. Do 11.minuty jsme udržovali vedení, ale pak přišlo několik ztrá a nemproměněných šancí a soupeř otočil během 5 minut z 6:5 na 6:10. Hlavní náš problém byl nedůraz v obraně, kdy soupeř dokázal poměrně lacině skórovat. My naopak v koncovce zklamali a nebýt Olivera Wismeka v brance, tak jsme mohli prohávat větším rozdílem. Chybělo nám i více štěstí v zakončení, kdy jsme nastřelili několik tyčí. Ale hlavní problém byla propustnost  naší obrany, kde chybělo zajišťování a kdy jsme hbitým soupeřovým útočníkům umožnili skórovat.  Naši střeleckou smůlu protrhl Tom Jelínek, kdy jeho technické střely na brankáře hostů platily.  Nicméně jsme v poločase uhráli nadějný výsledek mínus 3 branky do druhé půle.

O přestávce jsme klukům vysvětlili, jak mají bránit a zvýšit zejména pohyb a důraz na soupeřovy opory. Ztrhla se doslova strhující bitva o toho kdo z koho urve vítězství na svoji stranu. Naši borci dřeli a neskutečným nasazením a bojovností poprvé skóre srovnali v 45. minutě na 23:23. Mysleli jsme , že soupeře zlomíme a překulíme skóre na svoji stranu. Soupeř se ukázal jako psychicky odolný a bitva o každý míč a každý útok pokračovala. Bylo vidět, že hráčům na obou stranách začínají ubývat síly a často se zvedali ze země zančně vysílení. Újezd to hrál prakticky na 2 hráče. V koncovce změnil taktiku a začal se prosazovat hlavně střelbou z dálky, kdežto naši hráči to chtěli prorvat silou do brankoviště což je stálo hodně sil.  3 minuty před koncem jsme proháravali o jednu branku a vzali jsme time-out a chtěli zkoncentrovat tým na finální fázi utkání.  Naši borci Čenda a Adam to chtěli vzít na sebe a rozhodnout utkání, bohužel šli do nepořipravených pozic a dva útoky po sobě jsme nevyužili. Toho využila opora týmu hostí Víťa Nádeníček a rozhodl o šťastném vítězství hostí. Remiza by byla spravdlivější, ale v tak vyrovnaném utkání rozhodly maličkosti. Zejména nevyužité šance z první půle mohou mrzet. Chyběla i účinná střelba z dálky. Na týmu se projevil v rozhodující fázi i herní výpadek, kdy v měsící lednu polovina týmu absentovala na trénincích a vzhledem k jarním prázdninám byly trenéniky před utkáním zrušeny. Někteří byli i po nemoci. Kluci hostující v našem týmu z Velkého Meziříčí byli vyhranější a jistější. Soupeř působil hlavně v útoku živějším dojmem.  Kluci bojovali až do konce a nic nevypustili - byla to nádherná ,nesmírně vyrovnaná a dramatická bitva.

20.4.2024 Žákovská liga - 5. kolo turnaje

Nová Městská hala se dočkala dalšího vrcholu. Žákovská liga, což je mistrovství ČR starších...

21.04.2024 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol II Prostějov (muži)